Hrají:

Alexandr: Josef Pšenička, Jiří Hřebíček
Machou: Jiří Hřebíček, Leoš Mixán
Virgínie: Kateřina Hurtová
Eleonora: Slávka Rýdlová, Martina Konvalinková
Paolo: Lukáš Daniel, Vojtěch Rytíř
Mélie: Dana Huňová

nápověda: Zdena Fuksová
světla: Jiří Škoda
zvuk: Karel Rýdl, Leoš Mixán

překlad: Alena Kožíková
úprava textu: Marie Caltová
režie: Jiří Škoda
hudba, nahrávka, mastering: Jan Rejhon
scéna: Jiří Karásek

Jiří Škoda připravil režii naší jedenácté inscenace.
Yves Jamiaque - narodil se v lednu 1918 v Paříži. Od dětských let miloval divadlo a snil o tom, že se stane slavným komikem. Po ukončení střední školy začal studovat historii a herectví. Hrál velmi krátce, pak musel na vojnu. Pět let prožil v zajateckém táboře v Německu, kde začal psát divadelní hry. Po válce se stal opravdu komikem a hrál v divadle Montparnasse.

Divadelní hra Pan Hamilkar je příběh „smutného hrdiny“, který si chce za peníze vytvořit iluzi rodinného a přátelského kruhu. V mnohém je tato hra obrazen a zároveň varováním v dnešní uspěchané době.
Hra PAN HAMILKAR je tak hořkou komedií o lásce, o nebezpečné hře s lidskými city, o lži a předstírání. Do komické a zároveň mrazivé hry proniká stále víc a víc skutečný život a reálné emoce postav až se nakonec ukáže jak „hra na city“ změní život y všech zúčastněných.
Divadelní hra Pan Hamilkar měla československou premiéru v roce 1978 v Městských divadlech Pražských. Hlavní role zde ztvárnil V.Voska a Kačírková.

Tato inscenace byla od začátku studována s dvěma alternacemi obsazení postav Eleonory a Paola. Vlivem dramatických událostí v životě představitele Alexandra se alternace dočkaly i role Alexandra a Machoua.

Na fotografie se můžete podívat zde zde.

Představení vzniklo za finanční podpory Krajského úřadu Středočeského kaje a Nábytek servis s.r.o..